E-SHOP

Sociální sítě

Odběr - akce, slevy, eventy

člen skupiny Formal Group

© 2019 by Formal Group

Proudly created with Wix.com

Praha, Česká republika

  • Facebook
  • Instagram

Příhlásit se k odběru

O nás aneb

Proč jsme vznikli

Projekt Vydáváme.cz vznikl na základě zkušeností lidí, kteří se dlouhodobě pohybují na českém knižním trhu.

 

Pro spoustu lidí v Česku je vydání knihy splněný sen. Bohužel, první problém nastává hned po dokončení rukopisu, totiž: co dál?

 

Náplní práce drtivé většiny redaktorů v nakladatelstvích totiž není čtení rukopisů nových, neznámých autorů, ale práce na textech autorů už známých.

 

V tom lepším případě někdo z nakladatelství novému autorovi slušně odpoví, že se jim titul nehodí do edičního plánu. A to přestože se do textu nikdo ani nepodíval.

 

Autoři se tak dostávají do boje s větrnými mlýny.

 

Pokud knihu (prvotinu) vydají vlastním nákladem, je prodej velmi těžký. Když autor kolem sebe nemá několik set opravdu aktivních známých, kteří si knihu zakoupí, je takřka nemožné rozvířit onu „prodejní vlnu“, a to nehledě na literární kvalitu díla.

 

Takovou situaci lze zlepšit reklamou, která ovšem stojí další – a nemalé – finanční prostředky anebo intenzivní aktivitou autora, která ovšem jen málokomu vydrží dlouhodobě.

 

Zajistit tedy v tomto případě ziskovost, či spíše zamezit ztrátě je vcelku oříšek.

 

Jaké je naše řešení?

 

První krok: Minimální investice do publikování (edice Selfpublishing – výsledkem je e-kniha, případně i menší náklad knihy tištěné, obojí ziskové), nasbírání prvních fanoušků z okruhu rodiny, přátel, známých…

 

Druhý krok: Zisk z této první vlny autor použije na případné „vylepšení“ svého díla (edice Profi – dílo bude mít profesionální korektury, redakci, sazbu, obálku, marketing…).

 

Třetí krok: Pokud bude o knihu zájem, může se autor rozhodnout pro standardní tištěné vydání s celostátní distribucí, které rádi zajistíme, přičemž bude na mnohokrát lepší a výhodnější startovní pozici, než bez tohoto procesu.

 

Psaní je zábava, proč by nemohlo být zábavou i vydávání? Navíc ještě, když si touhle zábavou rozhodně nezpůsobíme díru do kapsy?

Je to výzva! Je to hra! Pojďte ji hrát s námi!